طرح های مفهومی خودروهای آینده

ما در این مطلب قصد داریم طرح های مفهومی جدید از خودرو های آینده با نام اجمالی
NEXT VISION 100 را به شما معرفی کنیم

Rolls-Royce 10EX

طول این خودرو ۵.۹ و ارتفاع آن ۱.۹ متر است که با ابعاد فانتوم کنونی برابری می‌کند. کاپوت طویل خودرو که پذیرای پیشرانه‌ ای الکتریکی است فضای بیشتری را برای بار در طرفین ایجاد می‌کند. جلو پنجره‌ بزرگ و قائم خودرو نشان‌ دهنده‌ی مجسمه‌ی معروف Spirit of Ecstasy است که هم‌اکنون از شیشه ساخته شده است.
زمانی که سرنشینان وارد این کانسپت می‌شوند، سفری آرام و بدون زحمت خواهند داشت. النور تورتون Eleanor Thorton هنرپیشه‌ای انگلیسی بود که در پس پرده‌ی مدل Spirit of Ecstasy قرار دارد. به منظور بزرگداشت وی، این کانسپت توسط هوش مصنوعی به نام النور کنترل می‌شود.

النور به عنوان دستیار شخصی مسافران عمل نموده و نه تنها خودرو را هدایت می‌کند بلکه برنامه‌های روزانه‌ی مسافران را نیز به اطلاع آن‌ها می‌رساند. النور همچنین می‌تواند در هنگام پیاده شدن مسافران خودرو را متوقف نموده و خودش خودرو را پارک کند.
فیلم این خودرو:

BMW NEXT VISION 100

ماشین Vision Next 100 دارای دو حالت Boost و Ease است. اگر دوست داشته باشید خودتان رانندگی کنید با فعال کردن حالت Boost می‌توانید فرمان ماشین را به دست بگیرید و شیشه جلو مسیر رو به رو را با اطلاعات کامل به شما نشان می‌دهد، اما در حالت جایگزین Ease، ماشین کنترل را به دست می‌گیرد، فرمان جمع می‌شود و صندلی‌‌ها تغییر شکل می‌دهند تا مسافران راحت‌تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در همین حالت، می‌توان از شیشه جلویی به عنوان سرگرمی استفاده کرد.

 

اما ایده‌ای که از همه موارد گفته شده درباره این ماشین وسوسه‌انگیزتر است، ویژگی “Companion” است که هوش، ارتباط و دسترس پذیری ماشین به شمار می‌رود. در واقع با Companion ماشین می‌تواند رفتار مسافران را در طول زمان یاد بگیرد و در نهایت وظایف روزانه مشخصی را انجام دهد یا حتی پیشنهاد‌هایی به راننده و مسافران دهد. نمونه مشابه این ماشین را سال پیش با مرسدس بنز F 015 دیده‌ایم. شاید هر بخشی از ماشین Vision Next 100 فاصله زیادی با تولید داشته باشد، اما BMW توانسته ترکیب بسیار عالی از طراحی، فناوری و امکانات را به وجود بیاورد.

 

 فیلم این خودرو:

BMW Motarad Next Vision 100

مهم‌ترین شاخصه‌ی در این موتورسیکلت آینده‌ نگرانه‌ی بی‌ ام‌ و ، عدم نیاز راننده به استفاده از کلاه ایمنی در آن است. این موتور سیکلت که از مکانیزم خود تعادلی پیشرفته‌ای بهره می‌برد، هنگام حرکت و سکون تعادل خود را حفظ می‌کند. بدین ترتیب هر راننده‌ای با هر سطحی از مهارت رانندگی قادر خواهد بود رانندگی هیجانی را با این موتورسیکلت تجربه کند.

یکی دیگر از مشخصه‌های موتورسیکلت مفهومی بی‌ام‌و، فریم مشکی و مثلثی آن است که یادآور R32، اولین موتورسیکلت تولیدی این شرکت در سال ۱۹۲۳ است. بی‌ام‌و بدین ترتیب سابقه‌ی زیاد خود در این عرصه را یادآور همگان شده و با بهبود این سبک از طراحی، بدنه‌ی یک‌تکه و جذابی را تولید کرده است.
فیلم این موتور:

 Mini Next Vision 100

شرکت خودروسازی BMW از طرح اولیه یک خودروی مینی رونمایی کرده است که طی رانندگی رنگ آن با توجه به حال روحی راننده تغییر می کند.
به نقل از دیلی میل، شرکت BMW mini طرح اولیه این خودروی کوچک را ارایه کرده که با تغییر حالات روحی راننده رنگ آن تغییر می کند. علاوه برآن این خودرو به طور هوشمند صاحب خود را می شناسد، صندلی ها و شیوه رانندگی را با توجه به سلیقه راننده به طور خودکار تغییر می دهد.
BMW
این شرکت در اوایل سال جاری این طرح را رونمایی کرد اما اکنون به نظر می رسد این خودرو به طور واقعی ساخته خواهد شد.
به هر حال طرح اولیه مذکور MiniVision Next 100 نام گرفته و به گفته  سازندگانش  به حفظ محیط زیست کمک می کند. این طرح اولیه BMW مجهز به فناوری خودران iNext و سقف رولزرویس است. همچنین. در خودرو قابلیت های متعددی وجود دارد که قابل شخصی سازی هستند. از سوی دیگر  این خودرو قابل اشتراک است و این به معنای کاهش مصرف سوخت و آلودگی کمتر است. علاوه بر آن مینی از پلاستیک بازیافتی و آلومینیوم برای ساخت کف خودرو، بخش هایی از سقف و پنل های کناری خودرو استفاده کرده است.
فیلم این ماشین:

2 thoughts on “طرح های مفهومی خودروهای آینده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[clean-login-register]