افرود ترکسس سریع ترین ماشین کنترلی دنیا

سریع‌ترین خودروی رادیو کنترلی آف‌رود با نام خودروی مسابقه‌ای نامحدود بیابان، توسط ترکسس طراحی و ساخته شده است که شباهت زیادی به نمونه‌های واقعی دارد

سریع‌ترین خودروی رادیو کنترلی آف‌رود با نام خودروی مسابقه‌ای نامحدود بیابان، توسط ترکسس طراحی و ساخته شده است که شباهت زیادی به نمونه‌های واقعی دارد.

خیلی از ما عاشق اسباب‌ بازی‌های دوران بچگی خود هستیم و بدون توجه به اندازه و شکل آن‌ها، فقط تا وقتی که چرخ داشته باشند دوستشان داریم. به همین دلیل امروز یک خودروی رادیو کنترلی بسیار ویژه معرفی می‌شود که توسط ترکسس (Traxxas) طراحی و ساخته شده است تا «سریع‌ترین خودروی رادیو کنترلی دنیا» باشد.

تصاویری که مشاهده می‌کنید مربوط به خودروی آف‌رود واقعی نیستند؛ بلکه نمایشی از جدیدترین مدل اسباب بازی  مسابقه‌ای بیابان ترکسس هستند. این خودرو با سطح فوق‌العاده بالایی از واقع‌گرایی، طراحی سیستم تعلیق عقب غیر مستقیم چهارمیله‌ای را همراه با کورس تعلیق و دینامیک سواری دقیق بازسازی می‌کند؛ به‌طوری که شاسی بی‌نظیر خودروی مسابقه‌ای نامحدود بیابان در شکل و عملکرد به بهترین وجه ممکن بازطراحی و بازتولید شده است.

توجه به جزئیات این محصول واقعا شگفت‌انگیز است؛ خودروی رادیو کنترلی روی شاسی لوله‌ای سوار می‌شود و در اطراف آن یک قفسه لوله‌ای مستحکم درست مثل خودروهای واقعی ترافی و آف‌رود نامحدود وجود دارد که با صفحات جانبی واقعی ساخته شده است. این مجموعه روی تایرهای آف‌رود BF گودریچ (BF Goodrich) قرار دارد و یک جفت تایر یدکی هم در کف پیک‌آپ جای گرفته است. بستر لوله‌ای شکل پایه‌ای برای بدنه پلاستیکی یک‌پارچه خودروی آف‌رود کنترلی است که موتور الکتریکی بدون جاروبک ۲۲۰۰ کیلو ولت، دنده سروُ فلزی ضدآب و ماژول مسافت‌سنج ESCC را زیر خود پنهان می‌کند و به‌سادگی می‌توان گفت شباهت زیادی به خودروی آف‌رود جیمکو (Jimcoo)‌ دارد؛ اما بسیار ارزان‌تر از آن است.

خودروی آف‌رود کنترل رادیویی ترکسس ۶۸ سانتی‌متری تنها ۶.۱ کیلوگرم وزن دارد و ارتفاع آن از سطح زمین ۵.۷۶ سانتی‌متر است. قدرت موتور الکتریکی از طریق یک سیستم محرک مستقیم همراه با واحد محرک مرکزی توزیع گشتاور و دیفرانسیل عقب به هر چهار چرخ هدایت می‌شود. این خودرو در دو مدل ارائه می‌شود که اولی با نام ۴S و بیشینه سرعت بیش از ۴۸ کیلومتر بر ساعت در دسترس است و دومی با نام ۶S و توانایی دستیابی به بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت عرضه خواهد شد.

ترکسس اعلام کرده است که خودروهای مسابقه‌ای نامحدود بیابان اوایل ماه مارس و با قیمت پایه ۷۹۹ دلار در فروشگاه‌های معتبر به فروش خواهد رسید. پیش از این ترکسس در ویدئوی تبلیغاتی، خودروی آف‌رود رادیو کنترلی بیابان را با آخرین سرعت به نمایش می‌گذارد که تماشایی است. البته شرکت سازنده گفته است که نباید این خودروی آف‌رود را در خانه امتحان کرد؛ چون فضای زیادی برای آزمایش و بازی با آن لازم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[clean-login-register]