موتور جدید مفهومی BMW

%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d8%a8موتور سیکلت جدید بی ام و به نام Vision Motorrad Next 100، موتورسیکلتی برای ابرقهرمان­های آینده است. این شرکت خودروسازی آلمانی از طرح مفهومی این وسیله نقلیه در لس آنجلس رونمایی کرد.
این موتور هم مثل طرح­‌های مفهومی خودروی رولز رویس و مینی که مدتی پیش رونمایی شده بودند، در طراحی و عملکرد بسیار متفاوت و نوین است. بدنه‌ی آن از جنس فیبر کربن ساخته شده است. آلایندگی این موتورسکیلت صفر است و از سیستم دستیار راننده و حسگرهای مبتنی بر دوربین بهره می‌گیرد. به این ترتیب، این دستگاه اصولا یک موتورسیکلت ضدتصادف است. یک عینک مخصوص به نام Visor با این موتور­همراه است که می‌توان آن را با حرکات چشم کنترل کرد. این م
متورسیکلت یک سیستم خودکار حفظ تعادل­هم دارد.
موتورسیکلت­همیشه یکی از­هسته‌­های اصلی شرکت BMW بوده است. در واقع، موتورسیکلت اولین وسیله نقلیه‌ای بود که این شرکت تولید کرد.
«هارلد کروگر»، رییس هیئت مدیره BMW در اظهاراتش معرفی این طرح مفهومی جدید را نشانه تمرکز شدید BMW روی آماده شدن برای آینده دانست. او گفت: «تکنولوژی­‌های BMW هر روز­هوشمندتر می‌شوند. آنها­می‌توانند از انسان­‌ها یاد بگیرند و متناسب با آن تغییر کنند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[clean-login-register]